Misschien is je oog er wel eens opgevallen, de gele stickertjes op een helm.
Het gele stickertje betekent dat er 'MIPS' in de helm is verwerkt. MIPS staat voor Multi - directional Impact Protection System.
Het komt er op neer dat de helm een betere bescherming kan bieden bij een klap op de zijkant van het hoofd. Hierdoor kan hersenschade door een valpartij nog beter worden voorkomen. Een goede helm is van groot belang mocht je vallen en op je hoofd terecht komen.
MIPS wordt toegevoegd aan de helm in de vorm van een wrijvingsarme laag die tussen de buitenschaal en de voering zit. Als positief gevolg daarvan kan de helm, ten opzichte van het hoofd, schuiven bij een valpartij. Door het schuiven gaat er energie verloren, daardoor wordt een groot deel van de krachten opgevangen.
MIPS is de bedrijfsnaam van de extra beschermlaag. DIt is een extern bedrijf waardoor je deze innovatie terug kan vinden in verschillende merken helmen, waaronder Giro. Naast het gele stickertje is de binnenschaal vaak ook geel of zijn er gele details aangebracht. Een helm met MIPS is dus eenvoudig te herkennen.
Kortom wil je nog veiliger de weg op, kies dan voor een helm met MIPS en zorg voor die extra bescherming bij een valpartij op het hoofd.
Heb je vragen of wil je eens een helm met MIPS passen, kom gerust een langs in onze winkel in Oudehaske.